Десять заповідей майбутньої мами
Заповідь № 1. Свіже повітря

Вагітна жінка повинна здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі. Кожен день не менше однієї години. Найкраще гуляти в лісі, парку чи саду. По-перше, дотримуються норми рухової активності, а по-друге, свіже повітря підсилює кровообіг, що корисно і мамі, і її малюкові.

Заповідь № 2. Вітаміни

У наш час, коли у більшості населення є стан гіповітамінозу та зниження імунітету, сучасним жінкам під час вагітності обов'язково потрібно приймати спеціальні вітаміно-мінеральні препарати. Ці вітаміни сприяють нормальному самопочуттю вагітної жінки, зміцнюють імунну систему, оберігаючи і жінку, і плід від простудних захворювань. Найкраще, почати приймати вітаміни за три місяці до зачаття дитини, щоб заздалегідь підготувати організм до майбутньої вагітності.

Заповідь № 3. Спеціальна дієта

Дієта вагітної жінки відрізняється від харчування звичайної жінки. Це не означає, що ви повинні просто збільшити, або скоротити кількість споживаної їжі. Необхідно якісно змінити раціон харчування і взяти курс на їжу, багату білками, вуглеводами та жирами рослинного походження. У найперші місяці вагітності можна не відмовляти собі в задоволенні і їсти те, що хочеться. Але ближче до середини вагітності (18-20 тижнів) потрібна специфічна дієта.

Заповідь № 4. Контроль за вагою

Важливо уважно стежити за збільшенням ваги! Головне, щоб вона була пов'язана зі збільшенням ваги плоду і розмірів матки. Це означає, що на тижні можна одужувати на 200-450 г (залежно від вашого ваго-ростового коефіцієнта). Збільшення ваги за всю вагітність не повинне скласти більше 8-12 кг. Зайві кілограми не тільки зіпсують фігуру молодій жінці після пологів, але і значно обтяжить протягом вагітності!

Підшкірна жирова тканина вимагає такої ж інтенсивності кровообігу, як і плід. При збільшенні маси тіла вагітної жінки, кровообіг плода погіршується, що порушує його розвиток.

Заповідь № 5. Кальцій

На 22-24 тижня у малюка починається процес утворення кісткової тканини. Якщо рівень кальцію в організмі жінки недостатньо високий, то кальцій починає вилучатись з її зубів і кісток. Щоб уникнути руйнування зубів, в цей період вагітності важливо подбати про надходження кальцію ззовні.

Заповідь № 6. Гемоглобін

На 24-25 тижні вагітності з материнського гемоглобіну утворюється гемоглобін плоду. Тому в цей період у вагітної спостерігається різке зниження рівня гемоглобіну в крові. У зв'язку з цим іноді рекомендується профілактичний прийом препаратів, що містять залізо.

Заповідь № 7. Алергени

У цей же період у плода розвивається імунна система. Тому потрібно виключити зі свого раціону найбільш алергенні продукти, такі як шоколад, мед, апельсини та мандарини.

Заповідь № 8. Гімнастика

Для зміцнення організму перед майбутніми пологами обов'язково потрібно займатися спеціальною гімнастикою для вагітних, що включає як загальнозміцнюючі і дихальні вправи, так і спеціальні вправи для зміцнення м'язів передньої черевної стінки, стегон і промежини. Під час пологів вам знадобиться багато сил. Дуже важливо бути фізично підготовленою до цього важливого моменту.

Основні особливості дієти і гімнастики можна дізнатися з численної літератури, що продається в книжкових магазинах і кіосках. Індивідуальним ж підбором оптимальної дієти, обмеженням ваги і допустимих навантажень при гімнастиці, повинен займатися ТІЛЬКИ лікар-гінеколог.

Заповідь № 9. Постійне спостереження лікарем

У наш час не повинно бути неконтрольованих вагітностей! Занадто мало залишилося практично здорових людей. У зв'язку з цим дуже багато таких жінок, для яких вагітність представляє реальну загрозу їх здоров'ю, а нерідко й життю. Для того щоб народити здорового малюка і залишитися здоровою, своєчасно звертайтесь до лікаря, здавайте необхідні аналізи, проходьте УЗД.

Оптимальний термін для УЗД - 20-21 тиждень. У цей час добре видно всі органи плоду, можна оцінити правильність їх розвитку і приблизно визначити стать.

Крім всіх перерахованих вище аналізів жінці рекомендується пройти обстеження на групу крові і резус-фактор. Це дуже важливо, тому що наявність резус-позитивного плода у резус-негативної матері може стати початком серйозної проблеми: резус-конфліктної вагітності.

Рекомендується також обстеження на інфекції: хламідіоз, мікоплазмоз і інші віруси цієї групи, які можуть викликати вади формування плоду або призвести до викидня, такі як СНІД, сифіліс, антиген гепатиту. Обстеження на СНІД і сифіліс повинні бути проведені тричі за вагітність (раз на триместр), а на вірус гепатиту - двічі. У систематичній перевірці так само потребує рівень гемоглобіну крові. Найбільше навантаження під час вагітності несуть печінка і нирки жінки. Тому потрібно регулярно перевіряти біохімічний склад крові та аналіз сечі. Без всіх цих численних процедур ви не зможете бути впевненою у благополучному перебігу і результаті вагітності.

Заповідь № 10. Заходи безпеки

У перші й останні місяці вагітності рекомендується утримання від статевого життя. Так як це загрожує викиднем або передчасними пологами. В інші періоди можна ні в чому собі не відмовляти (в розумних межах, звичайно ж), тільки необхідно приділяти особливу увагу гігієні статевих органів і правильно підбирати пози для статевого акту.

Майбутнім мамам не можна перевтомлюватися! Помірні навантаження потрібні, але необхідно виключити нічну роботу, підняття важких речей, занадто часті нахили, довге стояння або сидіння. Так само не рекомендуються тривалі поїздки, особливо в другій половині вагітності.

І найважливіше - це душевний стан вагітної жінки. Стреси, нервове перенапруження не допустимі! Адже всі почуття й емоції в цей період особливо загострені. Тому й сама майбутня мама, і всі члени її родини повинні подбати тому, щоб ні що не порушувало її душевний спокій.

sikirina.tsi.ru
© ditky.com.ua