Вагітність: 30 тиждень


Зміни в організмі дитини

Зовні плід все більше схожий на новонародженого. Складки на його тілі поступово розпрямляються завдяки накопичуваній підшкірній клітковині. Шкіра поки ще залишається яскраво-червоного кольору, але товщина її з кожним днем ​​збільшується. Маса тіла дитини на цьому тижні буде близько 1400 г, а ріст - 37 см.

У малюка вже виробився власний режим сну і неспання. Він своєю руховою активністю постійно дає про себе знати. Зазвичай рухи плода відчутні, але не різкі. А ось часті і сильні поштовхи будуть свідчити про дискомфорт. З'являються нові досягнення з боку нервової системи - дитина тепер здатна аналізувати і запам'ятовувати інформацію. Наприклад, якщо він почує незнайомий звук, то стривожиться. Але коли цей звук повториться через деякий час, то буде вже знайомий малюкові і викличе більш спокійну реакцію.

Зараз дитину оточують приблизно 700 мл навколоплідних вод. Цей обсяг протягом декількох тижнів досягне максимуму, після чого буде зменшуватися, оскільки в порожнині матки стає все менше вільного місця.

Зміни у вашому житті

З 30 тижня вагітності майбутнім мамам надається допологова відпустку. Доведено, що активна робота в цей період, фізичні та психічні навантаження можуть спровокувати передчасні пологи. Пам'ятайте, ця відпустка необхідна саме для відпочинку.

Гормони вагітності готують кістки і суглоби вашого тазу до пологів, збільшуючи еластичність зв'язок. Але розтягуються зв'язки не тільки тазу, а й інших суглобів, у тому числі і стоп. Це проявляється збільшенням їх розмірів, так що вам може знадобитися нове більш просторе взуття.

На цьому терміні, швидше за все, ви постійно відчуваєте втому, виникають проблеми зі сном. Гормональні зміни і інші неприємні супутники вагітності також призводять до частих змін настрою. Переживати з приводу майбутніх змін в житті - нормально. Але якщо вас турбує постійне почуття занепокоєння - поговоріть із своїм лікарем. Можливо, ви належите до 10% жінок, які страждають від депресії під час вагітності.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua