Вагітність: 28 тиждень


Зміни в організмі дитини

Плід продовжує рости. До кінця тижня довжина його тіла складе приблизно 35 см, а вага - 1000-1200 г. Зростає і активність дитини, але вона пов'язана з поведінкою матері. Так днем, коли мама багато рухається, рухи малюка непомітні, він «заколисує» ритмом материнського тіла. А от у вечірній і нічний час рухова активність дитини добре відчувається.

Зараз інтенсивно накопичується підшкірна жирова клітковина, потовщується шкіра, зростає м'язова маса. Під стимулюванням гормонів наднирників в легенях активно виробляється сурфактант. Цьому сприяють і періодичні дихальні рухи, що здійснюються плодом. Поступово починають випадати покривають все тіло пушкове волосся - лануго. Хоча навіть після народження дитини воно залишаться на деяких ділянках шкіри.

Збільшується маса головного мозку. У ньому розвиваються мільярди нейронів, формуються звивини кори. Вже домінує одна з його півкуль. При домінуванні лівої півкулі мозку - малюк буде правшею, правого - лівшею.

Зміни у вашому житті

Ви виходите на фінішну пряму. З цього тижня починається третій заключний триместр вагітності. У середньому майбутня мама набирає 4-5 кг за цей триместр, тобто 30-40 % від усього збільшення у вазі. До 28 тижня оптимальна прибавка - 9 кг. Дно матки тепер знаходиться приблизно посередині між пупком і нижнім краєм грудини.

З цього часу ви будете відвідувати лікаря один раз у два тижні. Залежно від чинників ризику вам можуть призначити повторні аналізи крові і мазки, тест толерантності до глюкози. Якщо у вас резус-негативна кров проведуть тести на антитіла, щоб запобігти можливому конфлікту між імунними системами матері і дитини.

Деяких жінок можуть турбувати неприємні відчуття в ногах, що посилюються в стані спокою і під час сну. При рухах ці відчуття слабшають. Тому виникає необхідність постійно рухати ногами. Такий стан називають «синдром неспокійних ніг». Він часто спостерігається у вагітних. Причина його не відома. Немає і лабораторних тестів і досліджень, які змогли б його підтвердити. Іноді це прояв низького вмісту в крові заліза. Тому запитайте у свого лікаря, можливо він призначить препарати заліза. Допомагають і помірні фізичні вправи, особливо з навантаженням на ноги безпосередньо перед сном. А також інтенсивне розтирання ніг, холодні і гарячі ножні ванни. Прояви посилює кофеїн. Намагайтеся звести до мінімуму його вживання.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua