Вагітність: 25 тиждень


Зміни в організмі дитини

До кінця цього тижня плід буде важити близько 700 г, а його зростання складе 31 см. Щоки малюка округлюються, шкіра поступово починає розгладжуватися завдяки зростаючій кількості підшкірної жирової клітковини. На голівці збільшується кількість волосся, яке тепер має певний колір. Ваша дитина все більше схожа на новонародженого.

Продовжують формуватися легені. Там збільшується кількість клітин, які виробляють сурфактант. Він після пологів допоможе розправитися легеням. Дозрівають альвеоли, що представляють собою дрібні бульбашки на кінцях бронхів. Саме в них буде проходити газообмін.

Скелет продовжує міцніти і подовжуватися, зростає м'язова маса. Інтенсивно розвивається кістковий мозок. Тепер він є основним кровотворних органом. У хлопчиків яєчка починають опускатися в мошонку. У дівчаток оформляється піхва. З'являються перші відмінності між правшею і лівшею - одній з рук дитина починає віддавати перевагу.

Зміни у вашому житті

До цього часу матка збільшується до розмірів футбольного м'яча. Вона тисне на діафрагму, підреберну зону, зміщує шлунок. Все це на тлі гормональних змін призводить до закидання шлункових соків в стравохід, що проявляється печією. Намагайтеся не переїдати, особливо на ніч. При печії корисно пити молоко невеликими порціями протягом усього дня. Магній і кальцій, що входять до складу мультивітамінів, мають антацидні властивості і також допоможуть позбавитися від печії.

На цьому терміні вагітності між мамою і дитиною встановлюється сильний емоційний зв'язок. Тому якщо мати налякана або хвилюється, то її адреналін надходить з кров'ю і до малюка, який теж злякається. Дослідження показали, що плід може залишатися в стані неспокою до декількох годин. Це обумовлено вже досить високим рівнем розвитку його центральної нервової системи, яка реагує на попадання в кров гормонів стресу. Якщо ж мама не переживає, то і психіка плода формується в сприятливих умовах. Не забувайте про це!

Ви вже думали про ім'я дитині? Вибір імені це важливе рішення.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua