Вагітність: 24 тиждень


Зміни в організмі дитини

На 24 тижні зростання плоду складе близько 30 см, а вага - 600 г. Дитині тепер складніше перевертатися і міняти положення в порожнині матки. Там їй стає тісно.

Ваш малюк майже повністю сформований і активно накопичує підшкірний жир. Більшість його внутрішніх органів функціонує: печінка запасається вуглеводами, кістковий мозок і селезінка виробляють клітини крові, працюють кишечник і нирки. Тільки легені залишаються незрілими. У них продовжує розвиватися бронхіальне дерево. А вистилаючі його зсередини клітини починають виробляти сурфактант. Це поверхнево активна речовина, яка допоможе розпрямитися легеням після пологів.

Практично всі органи чуття тепер виконують свої функції. Вестибулярний апарат допомагає плоду контролювати положення тіла в просторі. Смакові рецептори язика дають можливість відчути смак навколоплідних вод. Дитина все більше прислухається до зовнішнього світу. Вона починає реагувати на світло. Наприклад, коли на неприкритий живіт матері потрапляють яскраві промені світла - малюк заплющує і відвертає голівку.

Зміни у вашому житті

До цього часу дно матки знаходиться вище пупка, а оптимальна прибавка в масі становить 5 кг. У середньому за тиждень ви тепер набираєте по 500 г. Хоча якщо до вагітності маса тіла була нижче норми, то і вага буде рости швидше.

Ви добре відчуваєте рухи дитини і можете визначити спить вона або не спить. Періодично виникають помилкові потуги «Брекстона Гікса». Важливо не сплутати їх з початком передчасних пологів. Негайно викликайте «швидку» якщо з'явиться хоч один з нижче перерахованих симптомів:
- матка скорочується або спазмує з частотою більше 5 разів на годину;
- в животі з'являється гострий тривалий біль;
- з піхви раптово відходить прозора водяниста рідина;
- з піхви виділяється кров;
- в попереку з'являється тягнучий біль;
- в тазу виникає відчуття тиску (схоже з позивами до випорожнення);
- особа або руки раптово набрякають;
- з'являється безперервна блювота.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua