Вагітність: 23 тиждень


Зміни в організмі дитини

Плід продовжує рости і готуватися до народження. До кінця тижня він буде важити близько 500 г, а його зростання складе 29-30 см. Ваша дитина комфортно відчуває себе в матці і активно рухається. Вона добре чує зовнішні звуки і вже проявляє свої переваги. Різкий шум, такий як гавкіт собаки або рев пилососа, їй буде явно не до душі. Це виявиться посиленням рухової активності. А ось під спокійну музику малюк може рухатися ритмічно.

Шкірні покриви плоду зараз виглядають червоними і зморщеними, тому що в них починає синтезуватися пігмент, що відповідає за колір шкіри надалі. Все тіло продовжує покриватися первородним мастилом, особливо густо за вухами, над бровами, в пахових, ліктьових і підколінних складках.

Змінюється періодичність дихальних рухів. Якщо раніше вони були епізодичними, то тепер стають постійними, з частотою 50-60 разів на хвилину. Печінка більше не головний кровотворний орган, вона передає цю функцію кісткового мозку, селезінці, лімфовузлам і тимусу. Селезінка не тільки виробляє білі клітини крові, які здійснюють в організмі захисні функції, але також починає стежити за якістю еритроцитів. Вона фільтрує дефектні клітини і руйнує їх.

Зміни у вашому житті

У відповідь на рухи плода періодично можуть виникати напруження матки. Вони, як правило, не болючі і тривають 1-2 хвилини. Це так звані помилкові потуги «Брекстона Гікса». Матка завдяки їм навчається скорочуватися і розслаблятися, готуючись до пологів. Якщо потуги супроводжуються сильним болем, виникають часто, то це може бути симптомом передчасних пологів. В такому випадку обов'язково зверніться до лікаря.

Уповільнений кровообіг в нижніх кінцівках, поєднуючись із змінами складу крові, викликає затримку рідини в тканинах. Тому ваші ноги будуть набрякати, особливо до кінця дня і в жарку пору. Організм позбудеться додаткової рідини відразу після народження дитини. Ви будете часто мочитися в перші дні після пологів. А зараз, щоб зменшити набряки, дотримуйтесь рекомендацій:

- намагайтеся лежати на лівому боці, по можливості піднімаючи ноги;
- уникайте тривалого стояння і сидіння в одному положенні;
- регулярно робіть фізичні вправи, щоб поліпшити циркуляцію крові;
- носіть медичні колготки або панчохи для вагітних і просторе зручне взуття.

Хоча набряки є нормальним станом для вагітності, але вони можуть бути проявом і важкого стану, так званого прееклампсія. Тому якщо виражені набряки раптово з'являються на ногах, руках, обличчі, навколо очей - доведіть до відома вашого лікаря.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua