Вагітність: 22 тиждень


Зміни в організмі дитини

З кожним днем ​​удосконалюється сприйняття, плід все більше нагадує новонародженого. За допомогою дотиків він починає вивчати власне тіло і навколишнє середовище. Його рухи усвідомлені і скоординовані. Наприклад, якщо малюк хоче смоктати палець, то підносить його до рота не промахуючись.

До цього часу очі повністю сформовані, але в райдужці ще недостатня кількість пігменту. Тому повіки поки залишаються зімкнутими. У головному мозку вже повністю сформований набір клітин-нейронів, з яким дитина народиться. До закінчення періоду внутрішньоутробного розвитку нервові клітини будуть лише вдосконалювати свої функції. У плоду тепер є всі хребці. Між ними розвинені зв'язки і суглоби, що забезпечують хребту необхідну форму і рухливість. Кістки продовжують зміцнюватися, накопичуючи неорганічні сполуки, які надають кісткової тканини міцність і твердість.

До кінця 22 тижня маса плода складе приблизно 450 г, а ріст - 28 см.

Зміни у вашому житті

Ваш животик як магніт притягує погляди оточуючих. Якщо хтось скаже, що ваш вигляд не відповідає терміну вагітності, то пам'ятайте: кожна жінка набирає вагу за власною індивідуальною програмою. І лише постійно спостерігабчий лікар може дати об'єктивну оцінку перебігу вашої вагітності.

Щоб вміщати зростаючу дитину продовжує інтенсивно збільшуватися живіт. Тому приблизно у половини всіх майбутніх мам у вигляді смуг на шкірі з'являються розтяжки. Найчастіше вони виникають на животі, але бувають і на стегнах, сідницях, грудях. Немає достовірних доказів того, що будь-які креми запобігають появі розтяжок. Але з їх допомогою можна зберегти шкіру вологою і попередити свербіж.

Одним з проявів застою крові в нижніх відділах тіла бувають кровотечі із заднього проходу. Вони загрози вагітності не представляють, можуть супроводжуватися болем і спазмами. Причинами, найчастіше, є варикозне розширення гемороїдальних вен прямої кишки і тріщини заднього проходу. Якщо вас турбує щось подібне - обов'язково зверніться до свого лікаря.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua