Вагітність: 21 тиждень


Зміни в організмі дитини

До кінця тижня плід виросте в довжину до 26-27 см і важитиме 360-380 г. Зараз він спить по 16-20 годин на добу, а в решту часу багато і активно рухається, поки ще вільно переміщаючись в порожнині матки. Малюк по 10-15 разів за добу змінює своє положення, досліджуючи навколишнє середовище. А ви все виражено відчуваєте його поштовхи.

У вашої дитини тепер є брови. На його язику утворюються смакові сосочки. У дівчаток починає формуватися піхва. Раніше основна кровотворна функція належала печінці і селезінці, тепер же в роботу активно включається і розвивається кістковий мозок. Вміст у крові еритроцитів стає достатнім. Починають вироблятися лейкоцити, які захищають організм від інфекцій.

Травний тракт вже в стані відокремлювати цукри від заковтуючої амніотичної рідини. Вони в невеликій кількості містяться в навколоплідних водах і тепер всмоктуються з кишечника. Це освоєння нового способу харчування і є початок підготовки до життя поза утробою матері. Хоча, звичайно, основну живильну функцію продовжує виконувати плацента.

Зміни у вашому житті

Зараз ви відчуваєте себе досить комфортно, але це не означає, що нічого не буде вас турбувати. На стегнах, іноді особі, можуть з'явитися судинні сіточки. Вони, як правило, не доставляють дискомфорт і зникають після пологів. Підвищена активність сальних залоз може сприяти появі або погіршити вже наявний вугровий висип. Для профілактики ретельно мийте проблемні ділянки шкіри нежирними засобами по 2 рази на день. Користуйтеся тільки знежиреними зволожуючими кремами та косметикою. Не приймайте внутрішні препарати від вугрів, не погодивши це зі своїм лікарем. Деякі з них дуже небезпечні під час вагітності.

З прогресуванням вагітності збільшується тиск у венах ніг, а високий рівень прогестерону в крові розслаблює їх стінки. Це сприяє розвитку варикозного розширення вен. Більше шансів отримати це захворювання, якщо воно турбує і інших ваших родичів. Крім того ризик зростає з кожною наступною вагітністю і з віком. Щоб запобігти або звести до мінімуму прояви даного захворювання майбутнім мамам рекомендується носити медичні компресійні колготки або панчохи для вагітних, а також щодня займатися фізичними вправами, що підтримують ноги. Спати рекомендується тільки на лівому боці.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua