Вагітність: 20 тиждень


Зміни в організмі дитини

До цього часу зростання плоду складе 25-26 см, а вага близько 320 г. Всі його органи і системи добре розвинені. Тіло повністю покрито пушком - лануго і частково сировидним мастилом, яка формується з клітин шкіри і волосків, які злущуються. Після пологів лануго залишиться тільки в області лопаток, попереку і на вушних раковинах дитини. А протягом перших місяців життя зникне повністю.

Малюк активно ковтає навколоплідні води, тренуючи травну систему. У його кишечнику починають утворюватися первородний калові маси, так званий меконій. Вони будуть накопичуватися в кишках аж до пологів.

З 20 тижня шкіра плоду товщає і перестає бути прозорою. Тепер у ній чітко виділяються три шари: епідерміс, дерма і підшкірна клітковина. З'являється тактильна чутливість. Продовжують рости волосся і нігті. Повіки і вії вже повністю сформовані. Урізноманітнюється міміка малюка: він хмурить брови, опускає куточки рота, усміхається.

Зміни у вашому житті

Прийміть поздоровлення, рівно половина вагітності позаду! До цього часу дно матки знаходиться на рівні пупка, а оптимальна прибавка в масі становить 3 кг. Більшість майбутніх мам тепер відчувають рухи плода. Причому при стресових ситуаціях, відчутті голоду, гучних і різких звуках вони посилюються. Це реакція малюка на дискомфорт.

Зростаюча матка тисне на легені, шлунок і нирки, що може проявлятися задишкою, розладами травлення, частими позивами до сечовипускання. На шкірі живота можуть з'явитися розтяжки, у вигляді смуг червоного або коричневого кольору.

У цей період важливо отримувати з їжею достатню кількість заліза. Воно використовується для виробництва еритроцитів, що переносять кисень. Зараз обсяг вашої крові активно збільшується, тому зростає і потреба в залозі. Його природними джерелами є нежирні сорти м'яса, печінка, нирки. А також бобові, шпинат, чорнослив, родзинки, фініки.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua