Вагітність: 15 тиждень


Зміни в організмі дитини

Вага плоду цього тижня складе 70-80 г, а зростання - 13-14 см. Хоча повіки ще зімкнуті, ваш малюк тепер розрізняє світло. На його язику формуються смакові рецептори. На голівці з'являється волосся. Починає вироблятися пігмент, що відповідає певному їх забарвленню.

Удосконалюється кровоносна система. Серце тепер перекачує до 24 л крові на добу. Розвивається опорно-руховий апарат. Ноги стають довшими за руки. Всередині кісток формується кістковий мозок і починає виробляти еритроцити. На 15 тижні у хлопчиків вже виробляється чоловічий гормон - тестостерон.

Навколоплідні води беруть активну участь у розвитку легенів, травної системи і нирок. Щоб підтримувати оптимальний склад і стерильність, вони оновлюються до 8-10 раз на добу.

Плацента тепер є головним "виробником" гормонів вагітності. Вона пропускає в організм плоду антитіла, які забезпечують малюка імунітетом проти хвороб, перенесених матір'ю до вагітності.

Зміни у вашому житті

Гормональні зміни в організмі призводять до розширення судин і збільшення кровотоку у слизовій оболонці носових пазух. Це може проявлятися їх набряком і утрудненням носового дихання. Даний симптом настільки розповсюджений, що йому навіть дали назву «риніт вагітних». З тієї ж причини деяких майбутніх мам турбують носові кровотечі.

На цьому етапі вагітності можуть з'явитися порушення пам'яті. Ви раптом помітите, що забуваєте про важливі зустрічі, не можете сконцентруватись, втрачаєте рівновагу. Не потрібно хвилюватися з цього приводу. Це нормальне явище для даного періоду, воно тимчасове і невдовзі мине. Просто записуйте те, що вам потрібно зробити вдома і на роботі.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua