Вагітність: 9 тиждень


Зміни в організмі дитини

Дитина до кінця цього тижня зросте до 3 см в довжину і досягне ваги 3-4 г. Вона все більше схожа на людину, і знаходиться в знайомій багатьом ембріональній позі, коли руки і ноги притиснуті до живота, а підборіддя до грудей. Основні органи і частини тіла вже сформувалися і тепер вдосконалюють свої функції.

Ембріональний хвіст зник. Очі малюка повністю сформовані, але повіки залишаться зімкнутими до 27 тижнів. Остаточно оформляються вушні раковини, рот і ніс. Триває зростання кісток. Розвиваються суглоби пальців кистей і стоп. Активно формуються хрящі, в тому числі і гортані. Серце цього тижня закінчує свій поділ на чотири камери. Починають формуватися його клапани.

Майбутня дитина досить рухлива. На цьому етапі розвитку її рухи безладні і не пов'язані з будь-якими подразниками.

Зміни у вашому житті

Ваша вагітність, швидше за все, ще непомітна для оточуючих. Але ви відчуваєте в собі зміни: набухають і стають більш чутливими груди, з піхви можуть з'явитися жовтуваті виділення. Та й інші ознаки вагітності, такі як нудота, ранкові нездужання - зараз у самому розпалі. Все це природно і не повинно бути приводом для занепокоєння. Часті зміни настрою - також поширене явище на цьому етапі вагітності. Більшість жінок відзначають, що їх розквіт припадає на 6-10 тиждень. У другому триместрі вони стихають і потім знову виявляються до кінця вагітності.

У цей час намагайтеся якомога більше гуляти на свіжому повітрі. Уникайте надмірних навантажень, впливу шкідливих речовин. Можна почати доглядати за грудьми, щоб вона не втратила пружність після вагітності. Підтримати груди можна масажем, застосуванням спеціальних кремів проти розтяжок, обтирання шматочками льоду.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua