Вагітність: 6 тиждень


Зміни в організмі дитини

Ембріон в довжину тепер близько 4-6 мм і за формою нагадує крихітну вушну раковину. З цього тижня його тіло починає приймати звичні обриси. На голівці поступово знаходять форму ніс, рот і губи. У вигляді пігментних дисків з'являються очі. З маленьких западин з боків голови формуються вушка. На тулуб у вигляді горбків закладаються руки і ноги.

Інтенсивно формуються і основні внутрішні органи: легені, кишечник, печінка, нирки, система кровоносних судин. Розвиваються головний і спинний мозок, скелет, м'язи. Серце дитини починає ділитися на камери. Воно б'ється з частотою 100-160 ударів на хвилину, що майже в два рази більше, ніж у дорослого.

Зміни у вашому житті

На цьому етапі ви можете відчувати деяке «роздвоєння особистості», що виявляється дратівливістю, частими змінами настрою. Почуття тривоги під час вагітності - нормальне явище. Частково воно викликане гормональними змінами в організмі, але не це головне. Ваше життя незабаром в корені зміниться. Хто не буде переживати з цього приводу?!

Щодо поширеними явищами на ранніх термінах вагітності є незначні кров'янисті виділення. Вони спостерігаються у кожної четвертої жінки. Вагітність при цьому протікає нормально. Але іноді кровотечі можуть бути першою ознакою викидня або позаматкової вагітності. Тому якщо у вас закрадаються сумніви, обов'язково поставте до відома свого лікаря.

Якщо вас турбують постійна нудота і багаторазова блювота, ви не в змозі приймати їжу і втрачаєте вагу - обов'язково покажіться лікареві. Пам'ятайте, від самопочуття мами безпосередньо залежить благополуччя дитини.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua