Вагітність: 5 тиждень


Зміни в організмі дитини

Дитина розвивається і зростає величезними темпами. Зараз вона більше нагадує маленького пуголовка, а не людину. У довжину ембріон близько 2 мм, і складається тепер з 3 шарів клітин: ектодерми, мезодерми і ендодерми. З них формуються всі органи і тканини. Плацента та пуповина вже функціонують і відповідають за харчування і дихання.

З зовнішнього шару клітин - ектодерми утворюється нервова трубка. З неї сформується головний і спинний мозок, а також периферичні нерви. Цей шар буде основою і для розвитку шкіри, волосся, нігтів, зубної емалі, молочних і потових залоз.

Серце і судини утворюються з середнього шару клітин, або мезодерми. Також з неї сформується кісткова тканина, хрящі і м'язи. На цьому тижні крихітне сердечко вашої дитини вже почне битися, переганяючи кров по судинах.

Третій внутрішній шар клітин або ендодерма дасть початок легеням і кишечнику, печінці, ниркам, щитовидній та підшлунковій залозам.

Зміни у вашому житті

Ви, ймовірно, починаєте почувати себе дещо незвично. Частішають позиви до сечовипускання, підвищується чутливість грудей, відчувається постійна втома. Може турбувати нудота, і навіть блювота. Все це пояснюється гормональною перебудовою організму. Втім, багато майбутніх мам не мають жодного з перерахованих вище симптомів. Вони спокійно переносять перші тижні вагітності.

Не існує конкретних даних про безпечну кількость алкоголю, яка не зашкодить дитині, що розвивається. Тому рекомендується зовсім виключити його вживання під час вагітності.

Помірно активна діяльність, така як прогулянки і плавання, підвищить вашу витривалість, допоможе справлятися організму з підвищеним навантаженням в майбутньому. Вона запобіжить деяким супутнім болям і допоможе зняти стрес. Якщо ви будете підтримувати себе у формі протягом всієї вагітності, то і після пологів вам буде набагато простіше відновитися.

http://rebenok.info/
© ditky.com.ua