ВАЛЬДОРФСЬКА ПЕДАГОГІКА
Побічні ефекти:

• Перебуваючи в суспільстві дерев'яних чурбачків і глиняних мисок, малюк позбавляється цілого пласта сучасної дитячої культури, в якій, поряд з мінусами, є багато-багато плюсів.
• За «евритмічні» танці і прагнення ритуалізувати всі сфери життя дитини противники вальдорфських садків і шкіл називають їх сектами.
• Оскільки дитина отримує всі знання самостійно, вони виявляються вкрай несис-тематизованими.
• Дотримання ідей вальдорфської педагогіки накладає певний відбиток на життя всієї родини. Це стосується проведення дозвілля, харчування, вибору кола спіл-кування.
• Хоча офіційно школи не вимагають від першокласників уміння читати, рахувати й писати друкованими літерами, на співбесіді найбільше уваги приділяється саме цим навичкам. Якщо ваш малюк віртуозно виріже свистульку з дерев'яної палиці, але при цьому не зможе скласти букви в слово, він навряд чи справить потрібне враження на вчительку.

Показання до застосування

Прихильники вальдорфської педагогіки безумовно праві в тому, що побут, який оточує сучасну дитину, занадто автоматизований і далекий від природи. Заглибленість у народну творчість дійсно допомагає дітям навчитися співвідносити наукові знання з практичним досвідом. Також вальдорфська система дозволяє розвинути музичні здібності навіть у тих діточок, на чиїх вухах потопталися ціле сімейство ведмедів.

(з журналу "mamas & papas" № 12, 2010)
© ditky.com.ua