Горе від розуму

Честолюбні батьки впевнені: чим раніше вони впихнуть в дитину максимальну кількість інформації, тим швидше дитя зможе розкрити свої справжні таланти, а там і до пестливого слух слова «вундеркінд» рукою подати. Але поголовна потенційна обдарованість малюків - це, на жаль чи на щастя, всього лише ілюзії, які підживлюють роботу розвиваючих центрів та продаж навчальних посібників для дошкільнят. У науковій літературі з психофізіології, нейропсихології та педагогіки практично нічого не говориться про надздібностями немовлят, зате там можна знайти дані про те, що у малюків запам'ятовування інформації носить механічний характер (дитина ніяк не аналізує матеріал). Така організація пам'яті, безумовно, дозволяє діткам вивчити не тільки примітивні лічилки, але й, наприклад, часи англійських дієслів або декілька поем Пушкіна. Мозок малюка виявляється забитий неймовірною кількістю інформації, класифікувати яку дитина не в змозі, і в результаті в голові у маленького знайки виникає жахлива плутанина, яка, по-перше, болісна для нього самого, а по-друге, може запросто привести до неврозу. Щоб уникнути подібних «перевантажень», важливо заздалегідь дізнатися про «побічні ефекти» і «протипоказання» сучасних розвиваючих методик і систем.
ЗА СТАТИСТИКОЮ

Багато батьків починають вчити 2-3-річну дитину іноземній мові, сподіваючись, що слідом за розвитком лінгвістичних здібностей «підтягнуться» й інші таланти. Однак якщо звернутися до статистики, можна побачити, що близько третини наших співвітчизників є білінгвами, які однаково добре володіють національною та російською мовами. На жаль, далеко не всіх з цих людей можна назвати інтелектуалами і ніяких даних про вчинені ними геніальні відкриття поки не надходило.
РЕЗУЛЬТАТ НЕ ГАРАНТОВАНО

Незважаючи на те що різні методики раннього розвитку зберігають свою популярність протягом останніх 25-30 років, за цей час чомусь так і не збільшилась кількість геніїв. Проаналізувавши біографію сімох Нікітінських дітей, можна сказати лише про те, що вони змогли отримати гарну освіту і знайти гідну роботу, а це цілком під силу людині, яка виховувалася за класичною «радянською» методикою.

(з журналу "mamas & papas" № 12, 2010)
© ditky.com.ua