Зимові ігри на свіжому повітрі1 "Ангели"

Покажіть дитині, як потрібно упертися в землю, щоб потім повалитися назад в сніговий замет і заплескати в снігу руками і ногами, неначе летиш. Сніг обліпить малюка, і його одяг буде білосніжно-ангельським, а руки стануть схожі на крила. Потім допоможіть малюкові обережно встати, не зруйнувавши "ангельську" форму. Якщо гра в ангелів вже не в новинку вашій сім'ї, спробуйте створити з дитиною інші снігові образи, що нагадують різних тварин. Можливо, малюк зможе зміркувати, як улягтися на один бік і зігнути руку так, щоб слід від нього був схожий на слоновий хобот, або дитина може встати в снігу на карачки і уявити, що це не його, а кінські ноги в снігу, а сам він конячка.

2 "Рукавичка-подружка"

Якщо вашому синові або дочці хочеться піти погуляти по сніжку, а поруч немає нікого, хто склав би малюкові компанію, запропонуєте йому пограти з рукавичкою-подружкою. Візьміть рукавичку, у якої втрачена пара, - і зробіть їй особу: з гудзичків - очки, а з червоної нитки - рот (чи намалюйте особу). Тепер ваш малюк із задоволенням візьме на вулицю рукавичку-подружку і повчить її, як грати в снігу.

3 "Снігові тістечка"

Якщо вашій дитині дуже хочеться грати з снігом, а ви вважаєте, що він повинен залишатися удома, згадаєте про снігові тістечка. Набийте снігом відро або таз і принесіть в будинок. Нехай дитина швиденько наштовхає сніг у форми для тістечок і вивалить його на кулінарний піднос. Поставте ці "тістечка" в морозилку, і потім їх можна використовувати для пригощання ляльок, плюшевих звірів або уявних друзів. Якщо ваша дитина захоче, він може для забави прикрасити свої заморожені пригощання шматочками жувальної гумки, маленькими шоколадними цукерочками або блискітками.

4 "Снігові фарби"

Для різноманітності ваш сніг можна зробити кольоровим. Для цього візьміть півскляночки води і додайте туди харчового барвника. Дайте дитині декілька таких скляночок з різними фарбами. Розбризкуючи фарби на сніг або наповнюючи ним скляночки, він отримає підфарбований сніг, з якого можна робити кульки, різні фігурки або снеговичков. Це дуже зручний момент познайомити дитину з особливостями колірної гамми. Дайте малюкові скляночки з червоною і жовтою фарбами, і нехай він виллє половину кожної фарби в скляночку з снігом. Отриманий розчин перешкодьте ложкою, і ви побачите, в якому захваті буде дитина, коли він зрозуміє, що, з'єднавши червону і жовту фарби, можна отримати помаранчевий колір.

5 "Снігова фортеця"

Діти будь-якого віку з радістю захоплюються спорудженням снігових фортець, але найбільше це заняття підходить хлопчикам шкільного віку. Ваше завдання - простежити за тим, щоб спорудження фортеці почалося в тихому місці, де у неї буде шанс зберегтися протягом декількох днів, а не де-небудь на дорозі або у крильця будинку. Запропонуєте вашим сніговим архітекторам таке місце, куди менше потрапляють прямі сонячні промені, інакше цитаделі загрожуватиме небезпека занадто швидко розтанути. При спорудженні фортеці деякі діти люблять використовувати відерце, набиваючи в нього сніг; інші, щоб побудувати стінку, роблять великі снігові кулі і, спресовувавши, кладуть їх один на іншій; а хтось просто стрибає в середину замету, прориваючи в нім ходи, і там ховається. Єдина роль, яку тут можете грати ви, полягає, мабуть, в тому, щоб удосталь забезпечити хлопців гарячим чаєм і постійно поповнювати запас сухих рукавичок.

6 "Снігові лабіринти"

Коли товщина снігового покриву досягає п'ятнадцяти сантиметрів або більше того, в нім можна проривати снігові лабіринти і тунелі. Допоможіть вашій дитині зробити план лабіринту, який він захоче спорудити в снігу на искусственном або природному схилі. Коли лабіринт буде готовий, полийте його водою і зробіть так, щоб поверхня усередині нього була дуже гладкою. Тепер по доріжках споруди можна катати іграшки або м'ячики. Коли збирається декілька дітей, вони можуть побудувати паралельні лабіринти і катати по їх доріжках усе, що завгодно. Для більшої забави можна просто так рити в снігу тунелі-лабіринти, а для малюків - тунелі, в яких легко заховати які-небудь іграшки або грати в хованки.

7 "Голка"

Коли сніг досить липкий, самий час подумати про будову голку. Ескімоси будують свої голку з снігових блоків за декілька днів, але дитина може просто зануритися в замет і вирити в нім собі будиночок, як у ескімосів. Дитина, що має художню уяву, може паличкою намалювати що-небудь на своєму иглу- який-небудь абстрактний малюнок, знак або знову винайдений сімейний герб. Цікаво буде побудувати невеликі за розміром голку і для пластмасової ляльки.

8 "Наука холодного дня"

Використовуйте холодний день, щоб допомогти дитині стати "ученим-експериментатором", що вивчає ефекти дії сонячних променів. Дайте малюкові дві скляночки - краще пластмасові, але зійдуть і паперові. У кожного з них налийте підфарбовану в різні кольори воду - зразкове півстакана. Потім порадьте дитині поставити у дворі одну скляночку на сонячній стороні, а інший - в тінь, і щоб він почастіше перевіряв, в якій скляночці вода почне замерзати швидше. Скільки часу буде потрібно кожній скляночці, щоб вода в нім замерзнула? Чи замерзає уся вода одночасно або є деяка різниця між верхньою частиною скляночки і дном? У теплішу погоду ваш маленький експериментатор може зробити зворотний досвід. Накрийте скляночки з підфарбованою водою пластмасовими кришками і поставте їх в морозильник. Коли вода замерзне, винесіть скляночки на вулицю - один на сонці, а інший в тінь. Постежте, як швидко почне танути в них вода.

9 "Снігові скульптури"

З снігу можна виліпити не лише сніговиків. Підкажіть вашій дитині, що сніг такий же матеріал для ліплення, як і глина, який можна використовувати для створення різних істот і предметів. За допомогою кухонних форм, пластикових коробочок від продуктів і горщиків усіх розмірів можна виліпити форми різної конфігурації, потім скріпити їх. Маленькі кульки з снігу добре з'єднуються між собою за допомогою паличок або зубочисток, і таким чином з них виходять самі різні скульптури. Покажіть вашій дитині, як сполучати фрагменти його скульптурного твору "сніговим клеєм", тобто окропляючи їх водою. Якщо сніг пухнастий і розсипається, діти можуть додати до нього води або покласти зроблені форми в морозильник на декілька годин, щоб дати їм затвердіти. А ще ви з дитиною можете влаштувати сніговий бенкет для птахів. Зробіть чашками снігові тістечка і прикрасьте їх сьогоденням замороженим пташиним кормом.

10 "Літні сніжки"

Взимку можна зробити заготівлі сніжків для літа. Нехай дитина наліпить круглі щільні сніжки різного розміру, упакує їх в поліетиленові мішечки і покладе на дно морозильної камери. А в один з жарких літніх днів він згадає про цей запас і затіє гру з приємно танучими сніжками.

За матеріалами книги Ш. Фельдчера, С. Либермана "400 способів зайняти дитину від 2 до 8 років"
Переглядів 16063

ігри, зима, зимові ігри, відпочинок, цікаве дозвілля

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!