Як правильно фотографувати дітей


Однорічна дитина

Сфотографувати добре малюка складно, але цілком можливо, якщо притримувати декількох простих правил. Не варто надягати на малюка темний одяг, краще світлі тони. Сфокусуйтеся на забавних ямочках або великих очах.

Розстеліть ковдру нейтральних тонів, яскраві кольори відволікають. Бажано, щоб дитина була поруч з вікном - хороше освітлення зробить знімок виразно.

Не турбуйтеся з приводу пози дитини, чим природніше, тим краще, а якщо ви залучите її звуком, то вона повернеться і посміхнеться.

Максимально наблизьте зум. Дитина повинна заповнити весь кадр.
Прихованою камерою

Якщо ви раптом виявили, що у вас дуже багато постановочних кадрів, приготуйте камеру і ловіть момент. Вся принадність цих знімків, що діти не позують, вони навіть не помічають, що їх фотографують.

Зловіть момент, коли діти чимось захоплені, наприклад, вони малюють на підлозі фарбами або їдять тістечка.

Видвіньте зум, щоб бути подалі від дітей і не відволікати їх.

Дочекайтеся виразного моменту, окликніть дітей і відразу знімайте.

Зробіть багато кадрів, щоб потім вибрати найбільш вдалі.
Святкове фото

Жодне свято не обходиться без фотографування. Як правило, святкові фото - це хоча б кілька постановочних кадрів, а отже, можна підготуватись заздалегідь. Подумайте, як одягнути дітей. Якщо дитина одягнула новий наряд, то дайте їй час звикнути до нього і відчути себе комфортно, інакше дискомфорт і скутість обов'язково відіб'ються на знімку. Постарайтеся не перенавантажувати кадр святковими деталями.

Вимкніть спалах, так як він може дати різкі тіні, які не прикрасять фотографію. Щоб висвітлити обличчя дітей, поставте їх до природного освітлення, будь то світло з вікна або від освітлювальних приладів.

Слідкуйте, щоб обличчя дітей були освітлені рівномірно.

Попросіть встати дітей на святковому тлі, наприклад, біля ялинки з подарунками. Діти повинні бути однаково повернені до об'єктиву, таким чином всі будуть у фокусі і композиція кадру заповниться рівномірно.

Поставте фотоапппарат на штатив чи будь-яке підвищення, наприклад, стопку книг. Це важливо, тому що без спалаху будь-який рух може призвести до змазаності кадру. Починайте зйомку.

Кумедний знімок в костюмі

Якщо ви вирішили на святі сфотографувати дитину в костюмі, схема фотографування буде дещо іншою:

Дайте дитині помилуватися собою, покрутитися перед дзеркалом
Увімкніть приємну музику, створіть грайливий настрій
Окликніть дитини, і коли вона повернеться, знімайте.
Вулиця

Щоб фото на вулиці вийшло вдалим, потрібно обов'язково враховувати погодні умови.

Для зйомки на вулиці краще хмарний день з м'яким розсіяним світлом, таким чином ви уникнете непотрібних тіней і примружених очей.

Включіть в кадр яскраві деталі життя, але не забувайте, що ви фотографуєте все-таки дітей, а не те, що навколо. Діти повинні займати центральну частину фотографії.

Знімайте з коліна або сядьте, щоб об'єктив був на рівні зростання дитини.

Якщо ви знімаєте дітей в сонячний день, то не забувайте, що не можна фотографувати проти сонця. Для того, щоб під очима дітей не з'являлися тіні, сонце повинно бути у правого або лівого плеча фотографа. Якщо тіні все ж з'явилися, дозволите спалах, вона висвітить обличчя і пом'якшить тіні.

Ідея: Історичне фото. Зафіксуйте зростання ваших дітей. Заведіть традицію щороку фотографувати дітей в одному і тому ж місці. Через кілька років буде цікаво порівняти знімки - місце не змінюється, а діти стають іншими. Збережіть знімки для історії.

Порада: Якщо дитина не хоче фотографуватися, не варто його змушувати, інакше ви можете взагалі відбити охоту до фотографування. Поганий настрій або переляк обов'язково відіб'ються на знімку. Подивіться разом сімейні альбоми, покажіть ще раз себе в дитинстві і розкажіть, як вам зараз дороги ці знімки і як було б прикро, якби ви теж, як і ваш син чи дочка, не любили фотографуватися. Дайте дитині потримати в руках фотоапарат, деякі діти, особливо малюки, просто бояться об'єктива, бо не розуміють, що це таке. Хлопцям постарше можна дозволити зробити самостійно кілька знімків.
Переглядів 14768

фотографування, сімейний альбом, ідеї для фотографій, фотосесія

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!