Чим зайняти дитину восени


Створюємо прикраси

Осіння атмосфера може панувати і в квартирі. Розкажіть дитині, що восени листя осипаються з дерев і змінюють свій колір. Назбираєте під час короткої прогулянки різнокольорового листя, шишок, жолудів, каштанів, ягід горобини і шипшини - і вони замінять вам іграшки на кілька вечорів. Зберіть якомога більше різноманітного листя, висушіть його, і створіть власний гербарій. Наклейте листя в альбом, підпишіть під кожним назву дерева, на якому вони росли.
Ягоди горобини і шипшини можна нанизати на нитку, будуть чудові намиста або браслет. Для маленьких модниць це буде цікаве і захопливе заняття.
Сплетіть з різнокольорових листя вінок або барвисту гірлянду, яка відмінно прикрасить ваш будинок.
Майструємо сувеніри

А якщо дати волю своїй фантазії, можна створити чарівну осінню картину. Візьміть великий аркуш ватману і наклеюйте на нього сухе листя, гілочки - спорудіть галявинку, а з шишок і жолудів змайструєте різних тварин. Скріпити їх можна за допомогою зубочисток, а з пластиліну зробити носик, хвостик, очі. Влаштовуйте виставки ваших творінь і запрошуйте друзів і родичів малюка. А вироби можна вручати як подарунки-сувеніри улюбленим дідусям і бабусям.
Малюємо осінній ліс

Ваша дитина любить малювати? Чудово! Виріжте листочки або грибочки з звичайного білого паперу і вручіть їх малюкові разом з фарбами або фломастерами. Нехай він сам розфарбує їх, а потім, з вашою допомогою, прикрасить своїми творами стіну в дитячій кімнаті, зробивши справжній осінній ліс. Уявляєте, скільки радості і гордості буде у малюка, коли він буде розповідати, що все це створив своїми руками.
Вчимося рахувати

А скільки чудових ігор можна придумати з каштанами! Адже вони просто створені для навчання рахунку та інших розвиваючих занять.

Наприклад:
• зробіть з каштанів будь-яку фігуру (коло, ромб, квадрат і т. д.), цифру або букву і попросіть малюка повторити за вами. Таким чином, ви допомагаєте малюку розвивати увагу;
• візьміть в руку каштани і разом з дитиною порахуйте їх. Потім порахуйте, скільки поміститься в ручку малюка? Визначте, у кого більше;
• можна розмалювати каштани і зробити з них персонажів для ігор. Розцяцьковані каштани з'єднайте з допомогою пластиліну або зубочисток - і ось перед вами справжні колобок, сніговик чи гусениця;
• а ще з каштанів можна зробити килимок. Між двома шарами тканини прокладаєте каштани, прошиває все ячейками, щоб каштани не збиралися докупи, і виходить чудовий килимок, на якому можна полежати або походити по ньому. Весело, незвично і дуже корисно для ніжок і спинки.

Граємо в «угадайку»

За допомогою осінніх предметів можна пограти в цікаву гру «Відгадай-но»: берете мішечок, кладете туди каштани, шишки, жолуді, камінчики, черепашки - все, на що вистачить фантазії. А дитина просовує ручку в мішок, і навпомацки вгадує, що за предмет вона взяла.
Насолоджуємося осінню

Ну, а якщо осінній дощик пройшов, а слідом за ним показалося боязке сонечко - вийдіть на вулицю. Влаштуйте день непослуху, дозвольте малюкові порушити деякі споконвічні заборони. Наприклад, дайте дитині походити по калюжах. Звичайно, попередньо потрібно надягти непромокаючі штанці та гумові чоботи. Але скільки щастя принесе дитині це несподіване дозвіл! Покидати камінчики в калюжу, а по струмочкам запустіть «кораблики» з листя. Можна зробити «кораблики» і з горіховою шкаралупи, приклеївши вітрило з листя.
А як чудово в сонячний осінній день вибратися всією родиною за місто! Якщо погода піднесла такий подарунок, і день видався теплим і тихим - неодмінно відправляйтеся в найближчий ліс. Покажіть дитині, як збирати гриби, ягоди та інші дари лісу, послухайте спів птахів і поспостерігайте за ними, просто подихайте свіжим і чистим повітрям. Не забудьте взяти з собою бутерброди і влаштувати в лісі невеликий пікнік, адже на свіжому повітрі у всіх відмінний апетит. Приємного вам проведення часу з дітками в будь-який час року!

feelgood
Переглядів 13912

ідеї для творчості, цікаве дозвілля, осінь, ігри

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!