Вагітність: 19 тижденьЗміни в організмі дитини

Продовжують удосконалюватися механізми сприйняття. У головному мозку формуються сенсорні зони, що контролюють зір, слух, нюх, смакові і тактильні відчуття. Тепер дитина чує голос мами. Розмовляйте з нею, читайте вголос, співайте пісеньки!

У цілому, зростання дещо сповільнюється. До кінця тижня плід буде 23-24 см в довжину. А от вага продовжує збільшуватися і становитиме 280-300 г.

З 19 тижня шкіра малюка покривається сировидним мастилом, яке перешкоджає дратівну дію амніотичної рідини. На голівці густіє волосяний покрив. У процесі кровотворення починає брати участь селезінка. Вона виробляє клітини, відповідальні за формування імунітету. Удосконалюються органи ендокринної системи. У роботу «включаються» щитовидна і статеві залози. Ними виділяються гормони важливі для правильного росту і розвитку плоду, а також багатьох обмінних процесів.

Зміни у вашому житті

Стегна розширюються, збільшується живіт. Ви інтенсивно набираєте вагу. У зв'язку з цим можуть виникати ниючі болі внизу живота. Іноді у вигляді поколювання з однієї або обох сторін, особливо при зміні положення тіла і до кінця дня. Їх причина, найчастіше, це розтягнення круглих зв'язок, що утримують матку. Не варто хвилюватися з цього приводу. Але обов'язково зверніться до лікаря, якщо болі стають інтенсивними або виникають навіть коли ви відпочиваєте.

Відбуваються зміни і з боку шкірних покривів. Від підвищеного рівня естрогену можуть почервоніти долоні. На деяких ділянках шкіри з'являються пігментні плями. Темніють соски, родимки, рубці, пахвові западини, внутрішні поверхні стегон, статеві губи, лінія, що йде від пупка до лобкової кістки. Поява пігментних плям на обличчі і шиї називають «хлоазма» або «маска вагітності». Не варто турбуватися, все зникне після пологів. А зараз постарайтеся захистити себе від сонячних променів, вони тільки посилюють інтенсивність пігментації. Використовуйте сонцезахисні креми, носіть крислатого капелюха. Якщо ви соромитеся своєї «маски» - легкий макіяж творить чудеса!

Зараз саме час щоб відвідувати курси для вагітних. Пам'ятайте, майбутня мама, відвідує курси допологової підготовки, вміє розслаблятися і володіти своїм тілом. Вона народжує менш болісно.

http://rebenok.info/
Переглядів 10515Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!