Вагітність: 18 тижденьЗміни в організмі дитини

До кінця тижня плід виросте в довжину до 20-22 см і важитиме близько 200 г. На цій стадії вагітності малюк багато спить. Але в періоди неспання він дуже активний: згинає і розгинає ручки і ніжки, упирається в стінки матки, часто змінює своє положення. Рухова активність сприяє розвитку м'язів і нервової системи. Вже скоро ви почнете її відчувати.

Завдяки підшкірній клітковині, кровоносні судини вже не так виражено проглядаються крізь шкіру. Вушні раковини тепер займають своє остаточне положення. Навколо нервів починає формуватися мієлінова оболонка. Цей процес завершиться лише через рік після народження дитини. У дівчаток матки і фаллопієві труби сформувалися і знаходяться на звичному місці в малому тазу. У хлопчиків зовнішні статеві органи повністю оформилися і добре помітні. Труднощі з визначенням статі при УЗД можуть виникати тільки через положення плоду.

Зміни у вашому житті

У цей період підвищується апетит. Намагайтеся вживати тільки здорову їжу, багату поживними речовинами, а не порожні калорії (чіпси, картопля-фрі, цукерки та інші солодощі). Просторий зручний одяг - тепер необхідність, оскільки разом з апетитом збільшується і живіт.

Ви вже можете відчувати рухи плоду, особливо якщо це не перша вагітність. Жінці, яка має дітей, ці рухи знайомі і вона знає, чого їй слід очікувати. У більшості майбутніх мам ця подія відбувається на 18-20 тижні вагітності.

Серцево-судинна система зазнає зараз кардинальні зміни. Тому протягом триместру ваш кров'яний тиск, швидше за все, буде нижчим, ніж зазвичай. Не піднімайтеся дуже швидко з положення лежачи, інакше можуть виникати запаморочення. Лежати намагайтеся на боці або хоча б з частковим нахилом в сторону. Щоб влаштуватися зручніше експериментуйте з подушкою, розміщуючи її позаду себе, під стегнами і т.п. Якщо довго лежати на спині збільшена матка може пережимати магістральні судини, що ускладнює нормальну циркуляцію крові.

http://rebenok.info/
Переглядів 12350Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!