Вагітність: 17 тижденьЗміни в організмі дитини

Триває інтенсивний ріст і збільшення маси тіла, в основному за рахунок нарощування м'язової тканини. До завершення цього тижня зростання плоду складе 16-17 см, вага - близько 120 г.

Удосконалюються органи слуху і відповідаючі за них ділянки головного мозку. Малюк починає реагувати на зовнішні звукові подразники. Це проявляється посиленням рухової активності у відповідь на зовнішній вплив шуму.

На 17 тижні в шкірі з'являються перші потові залози. Зачатки молочних зубів покриваються дентином. Позаду них починають формуватися зачатки постійних зубів. Закладається підшкірно-жирова клітковина, зокрема - так званий «бурий жир». Він допоможе дитині підтримувати нормальну температуру тіла після народження.

Зміни у вашому житті

Матка тепер розташована на 3,5-5 см нижче рівня пупка. Оскільки інтенсивно збільшується живіт, змінюється положення центра ваги. Тому ви можете відчувати себе нестійко на ногах. Падіння і травми живота можуть бути небезпечні для вас і вашої дитини. Щоб уникнути подібних неприємностей - носіть взуття на низьких підборах.

З цього часу ви можете відчувати деяку сухість склер. У даній ситуації знадобляться зволожуючі очні краплі. Якщо носіння контактних лінз стає некомфортним, то постарайтеся скоротити час перебування в них. Або просто носіть окуляри весь період вагітності.

http://rebenok.info/
Переглядів 8670Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!