Вагітність: 16 тижденьЗміни в організмі дитини

До кінця 16 тижня вага плода складе близько 85 г, а ріст - 16 см. Він багато і активно рухається, а рухи стають все більш координованими. Починається період інтенсивного розвитку - за наступні кілька тижнів малюк подвоїть масу свого тіла.

Кількість навколоплідних вод тепер становить приблизно 250 мл. Дитина активно їх ковтає, тренуючи травну і сечовидільну системи. Сечовипускання, наприклад, відбуваються кожні 40-50 хвилин.

М'язи шиї тепер достатньо зміцніли, щоб прямо тримати голівку і незначно повертати її в сторони. Підшкірний шар жирової тканини ще не сформувався, тому кровоносні судини проглядаються крізь шкіру. Кістки зміцнюються, активно відкладаючи кальцій. Серце плоду вже можна прослухати за допомогою спеціального акушерського стетоскопа. Воно б'ється в два рази частіше серця дорослого. Тепер при УЗД, по зовнішніх статевих органах, можна з більшою вірогідністю визначити стать майбутньої дитини.

Зміни у вашому житті

На 16 тижні деякі майбутні мами вже відчують рухи плода. Але у більшості ця подія відбудеться на 18-20 тижні, особливо якщо це перша вагітність.

Матка продовжує збільшуватися. Її дно знаходиться тепер приблизно посередині між верхнім краєм лобкової кістки і пупком. Талія зникає. Живіт злегка округляється. Можуть потемніти веснянки і родимки, посилитися пігментація шкіри. У міру зростання плоду збільшується і апетит. Але пам'ятайте, це не виправдання для вживання нездорової їжі. До кінця цього тижня оптимальна прибавка в масі - близько 2,5 кг.

У жіночій консультації вам запропонують зробити УЗД і аналіз крові на альфа-фетопротеїн. А при найменшій підозрі на будь-яку патологію проведуть амніоцентез. Завдяки цим дослідженням у 1-2 жінок з 1000 виявляють дефекти розвитку плоду.

http://rebenok.info/
Переглядів 13576Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!