Вагітність: 14 тижденьЗміни в організмі дитини

У довжину плід тепер близько 13 см і важить трохи більше 40 г. Його тіло росте швидше головки. Руки і ноги стають більш гнучкими і активними. На шкірі з'являється пушок, так званий лануго. Він утримує шар воскоподібного мастила, що допомагає зберегти тепло поки немає запасу підшкірного жиру.

Все чіткіше оформляються риси обличчя малюка. Вже сформовані очні яблука і іннервують їх нерви. Завдяки імпульсам головного мозку починають вправлятися мімічні м'язи, формуючи один вираз обличчя за іншим.

На 14 тижні селезінка, допомагаючи печінки, починає виробляти клітини крові. Тренується дихальна мускулатура, відпрацьовуючи механізм вдиху і видиху, так необхідний в першу хвилину після пологів. Це сприяє оптимальному розвитку легеневої тканини. Триває статева диференціація, у дівчаток яєчники опускаються з черевної порожнини в таз. Удосконалюється сечовидільна система. Нирки виробляють сечу, яка виділяється в навколоплідні води. Це буде відбуватися аж до пологів. Тим не менше, головна роль у виведенні продуктів життєдіяльності належить плаценті.

Зміни у вашому житті

Ласкаво просимо в другий триместр, кращу пору всієї вагітності! Тепер ви відчуваєте себе більш енергійною. Нудота зникає, груди стає менш чутливими. Якщо ні - тримайтеся, незабаром це обов'язково станеться.

Ваша матка тепер збільшилася настільки, що її дно знаходиться вище лобкової кістки. Це позначається на животику - він піднімається. На цьому етапі вагітності може з'явитися темна лінія, що йде від середини живота до лобка, можуть потемніти і збільшитися в розмірах ареоли сосків.

Іноді ви хвилюєтеся і це нормально для даного періоду. Постарайтеся зосередитися на тому, що ви достатньо обізнані і в стані подбати про себе і дитину в майбутньому.

http://rebenok.info/
Переглядів 8424Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!