Вагітність: 13 тижденьЗміни в організмі дитини

До кінця тижня дитина в довжину зросте до 11 см і важитиме майже 30 г. Її тулуб і кінцівки активно ростуть, головка тепер становить лише 1/3 від усього тіла. Якщо плід - дівчинка, то в її яєчниках вже утворилося більше 2 мільйонів яйцеклітин. У плоду-хлопчика починається розвиток передміхурової залози.

На 13 тижні активно ростуть хрящі і скелет. Формуються хребці, кістки черепа, перші ребра, суглоби. Процес закладки молочних зубів завершується. Тепер у малюка є зачатки всіх 20 зубів. Шкіра плоду
як і раніше тонка і прозора, крізь неї проглядаються кровоносні судини і внутрішні органи. На крихітних пальчиках формується унікальний малюнок, відповідний відбиткам пальців. Рефлекторні рухи удосконалюються, дитина все активніше реагує на зовнішні подразники. Вона вміє ковтати, смоктати пальчики і навіть мочитися. Тільки ви, через невелику масу плоду, звичайно ще не відчуваєте цього.

Зміни у вашому житті

13-16 тижня вагітності - один з найбільш спокійних періодів. Ви ніби відчуваєте прилив сил і тепер почуваєте себе впевнено і комфортно. Хочеться займатися роботою і повсякденними справами, добре виглядати. Фізична активність у цей час просто необхідна. Якщо немає захворювань та ускладнень, то можете працювати в звичному режимі, не міняючи способу життя.

Ризик викидня тепер значно нижчий, ніж на початку вагітності. Пологи ще нескоро, але ваші груди вже можуть виробляти в невеликій кількості молозиво. Ним буде харчуватися дитина в перші дні після народження.

http://rebenok.info/
Переглядів 10025Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!