Вагітність: 12 тижденьЗміни в організмі дитини

Плід все більше схожий на людину, хоча його головка ще непропорційно велика порівняно з тілом. Внутрішні органи сформовані, багато які вже функціонують. Тому тепер малюк менше схильний до дії зовнішніх несприятливих чинників. До кінця тижня він виросте в довжину до 9 см і важитиме близько 20 г. Його зовнішні статеві органи тепер помітні. За допомогою УЗД можна спробувати визначити стать майбутньої дитини. Але більш достовірні результати будуть дещо пізніше.

Триває інтенсивний розвиток нервової системи та головного мозку зокрема. Він починає нагадувати зменшену копію мозку дорослого не тільки зовні, але і внутрішньо, так як всі основні відділи повністю сформовані. Розвиваються м'язи, активізуються рефлекторні рухи. Тому плід більше рухається. Він повертає голівку, згинає пальці на руках і ногах, відкриває і закриває рот. З'являється смоктальний рефлекс, причому дитина вже захоплює ротом великий пальчик руки. Удосконалюється травний тракт. У міру зростання кишкова трубка петлеподібно складається в черевній порожнині. Вона заповнена навколоплідними водами, які заковтує дитина. Печінка починає виробляти жовч, незважаючи на те, що живильні речовини до плоду роблять лише з кров'ю.

На цьому тижні з'являються перші дихальні рухи, у вигляді ритмічних скорочень м'язів грудної клітки. У крові крім еритроцитів з'являються лейкоцити, які в майбутньому будуть відповідати за імунітет.

Зміни у вашому житті

З настанням 12 тижня вагітності головну роль з виробництва гормонів бере на себе плацента, а активно функціонуюче до цього жовте тіло поступово регресує. Тому більшість майбутніх мам починають відчувати себе краще. Ранкові нездужання і нудота проходять. Позиви до сечовипускання стають рідшими. Дратівливість і збудливість зберігаються, але інтенсивність їх помітно зменшується.

На цьому етапі вагітності печія і запори все ще можуть вас турбувати. Тому пийте більше рідини і вживайте продукти багаті клітковиною. І взагалі намагайтеся урізноманітнити своє харчування, а в раціоні використовувати тільки свіжі продукти.

Ваша матка збільшилася до таких розмірів, що лікар може промацати її внизу живота над лобкової кісткою. А за допомогою УЗД, за розміром плоду, він може більш точно визначити термін вагітності і дату пологів.

http://rebenok.info/
Переглядів 10685Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!