Вагітність: 11 тижденьЗміни в організмі дитини

До кінця тижня плід буде важити близько 15 г, а в довжину зросте до 6-7 см. Тепер він вільно плаває в навколоплідній рідині, всередині так званого амніону або амниотичного мішка. Рухи малюка стають все різноманітнішими, хоча це поки що і непомітно для вас. Майбутня дитина вже ковтає, її рот відкривається і закривається. Крихітні долоньки стискуються в кулачки і розтискаються, з'являється хапальна реакція. Поряд зі спонтанними рухами виникають і рефлекторні реакції у відповідь на зовнішній вплив. Наприклад, при вашому кашлі або сміху.

Внутрішні органи вдосконалюють свої функції. Триває формування скелета, хрящі поступово перетворюються на кістки. Активізується ендокринна система. Розвиваються легені, в них вже виділяються трахея і бронхи. Активно формуються судини - артерії, вени і капіляри. Приступає до роботи кишечник, здійснюючи скорочення нагадують перистальтику. Хоча йому поки що нічого переварювати. У хлопчиків формуються яєчка. На 11-12 тижні вагітності починають функціонувати нирки.

Зміни у вашому житті

Жовте тіло, яке контролює вагітність за допомогою гормонів, поступово передає цю функцію плаценті. Тому більшість майбутніх мам, починаючи вже з цього тижня, відчувають себе трохи краще. Але такі розлади травлення як запори і печія, швидше за все, поки ще будуть вас турбувати. Не хвилюйтеся, якщо через нудоти і блювоти ви позбавлені можливості вживати ряд продуктів, і тому маса тіла не збільшується. Більшість жінок набирають тільки 1-2,5 кг протягом першого триместру вагітності. Апетит скоро відновиться, і ви почнете набирати по 500 г щотижня.

Прагніть якомога більше дізнатися про те, що нормально для вашого періоду вагітності, а що ні. Це може допомогти вчасно виявити ознаки патології і при необхідності отримати своєчасну допомогу.

На 9-11 тижня особливо небезпечно вплив на плід алкоголю, нікотину, хімічних речовин. Воно може призвести до пороків розвитку мозку дитини. Не забувайте про це!

http://rebenok.info/
Переглядів 12977Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!