Вагітність: 8 тижденьЗміни в організмі дитини

Зовні зародок починає нагадувати маленьку дитину. У нього є обличчя, на якому повіки тепер повністю прикривають очі, сформований ніс, завершується утворення губ. З боків голови оформляються вушні раковини. Все тіло поступово розпрямляється. Хвіст практично зникає. Малюк тепер досить рухливий, але ви цього ще не відчуваєте. Адже він лише 1-1,5 см в довжину і важить близько 1,5 грам.

З 8 тижня між пальчиками рук і ніг починають зникати перетинки, які з'єднували їх раніше. Кістки і суглоби продовжують активно розвиватися. Травна система практично сформована: всі органи на своїх місцях, мають іннервацію. Остаточно оформляються відділи серця. Видільна система доповнюється сечовим міхуром і повноцінними сечоводами. Активно розвивається головний мозок, формуються звивини півкуль. А ось зовнішні статеві органи ще недостатньо розвинені, щоб можна було визначити стать майбутньої дитини.

Зміни у вашому житті

У цей час багато майбутніх мам відчувають періодичні тянучі болі внизу живота, попереку і в стегнах. Це прояви зростаючої матки, яка здавлює судини і нерви, що і проявляється дискомфортом. Полегшити біль можна, щодня приймаючи контрастний душ, тренуючи організм помірною фізичною активністю, такою як плавання і часті прогулянки.

Незабаром вам знадобиться новий бюстгальтер, більших розмірів з ефективною підтримкою. Підвищений рівень гормонів в крові стимулює зростання грудей, готуючи їх до лактації. Груди будуть збільшуватися протягом всієї вагітності. Пам'ятайте про це, вибираючи новий бюстгальтер. І не дивуйтеся, якщо груди збільшаться на розмір або навіть два, особливо при першій вагітності.

Ви, ймовірно, постійно відчуваєте втому. Гормональні зміни, зокрема різке збільшення рівня прогестерону, сприяють підвищеній стомлюваності. Нудота і блювання також не додають вам сил. Та й сон, швидше за все, тепер дуже привабливий. Адже часто доводиться вставати, щоб сходити в туалет.

http://rebenok.info/
Переглядів 9049Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!