Вагітність: 2 тижденьЗміни в організмі дитини

Перш ніж почнеться розвиток дитини, організм матері закладає для цього основу. За тиждень до овуляції в крові збільшується кількість гормонів - естрогену і прогестерону. Це спонукає матку підготувати свою внутрішню оболонку до прийняття заплідненої яйцеклітини. Вона тим часом дозріває в одному з яєчників. Іноді трапляється, що одночасно дозрівають 2 або навіть 3 яйцеклітини. У такому випадку вас може чекати народження двійні або навіть трійні.

Покинувши яєчник, зріла яйцеклітина, як правило, потрапляє у фаллопієву (маткову) трубу. Протягом наступних 12-24 годин має відбутися її запліднення. Весь шлях з піхви до фаллопієвої труби долають близько 400 сперматозоїдів з 250 мільйонів, що містяться в еякуляті. І тільки один проникне через зовнішню мембрану яйцеклітини і запліднить її.

Протягом наступних 10-30 годин ядра обох клітин зіллються в одне ціле. Їх генетичний матеріал об'єднається. Сперматозоїд несе в собі або X, або Y-хромосому. Якщо до яйцеклітини добереться сперматозоїд з Y-хромосомою, то чекайте хлопчика. А якщо з X-хромосомою - то дівчинку.

Запліднена яйцеклітина активно ділиться, продовжуючи переміщатися по матковій трубі ще протягом 3-4 днів. Досягнувши порожнини матки, вона за 1-2 дні впроваджується в її стінку. До цього часу майбутня дитина нагадує кулю, що складається з двох шарів клітин і порожнини. Він називається - бластоциста. Внутрішній шар клітин стане безпосередньо ембріоном. Заповнена рідиною порожнину перетвориться на амніотичний мішок. А зовнішній шар клітин перетворюється в плаценту - орган, через який здійснюватиметься харчування і дихання плоду.

Зміни у вашому житті

Якщо ви хочете завагітніти, не вживайте алкоголь і не паліть. У цей період не можна приймати і будь-які лікарські препарати без консультації зі своїм лікарем. Почніть приймати комплекс вітамінів, який містить фолієву кислоту. Це зменшить ризик вроджених дефектів у дитини.

Ваш партнер також повинен «готуватися стати батьком». Як можна раніше до передбачуваного зачаття йому слід припинити дію алкоголю, тютюну і лікарських препаратів на свій організм.

http://rebenok.info/
Переглядів 7349Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!